Most, hogy itt van az ősz és a rossz idő, fel kell készülni a betegségek időszakára. A gyerekek az óvodában és az iskolában összeszednek mindenféle megfázásokat és influenzás megbetegedéseket. Ezek ellen egy kis odafigyeléssel tehetünk. Például, ha a gyerekek nem szeretik, vagy a felnőtteknek munka közben nincs idejük gyümölcs fogyasztására, elég, ha mindig készítünk előre egy finom smoothie-t friss, vagy akár fagyasztott gyümölcsökből. Ez nem csak finom, vitaminokkal teli, de könnyen fogyasztható akkor is, amikor elfoglaltak vagyunk. A másik tipp, amit én a saját káromon tanultam meg, hogy esős időben érdemes vinni magunkkal váltó zoknit és cipőt is, mert, ha eláznánk, át tudjuk venni az átázott cipőnket szárazra, ezzel esélyt sem adunk a felfázásnak. Végül pedig fontos, hogy melegen tartsuk magunkat. Persze ezt mindenki tudja, senki nem szeret fázni, de fontos megemlíteni azért mégis. Például velem gyakran előfordult, hogy véletlenül úgy aludtam el, hogy nyitva hagytam az ablakot. Mire felébredek, már nem kapok levegőt az orrdugulástól. Ezért fontos, hogy lakásunk megfelelő fűtéséről gondoskodjunk. Ezt manapság már különböző módokon megtehetjük.
Válogathatunk a hagyományos fűtési rendszerek és a napjainkban egyre elterjedtebb elektromos fűtési berendezések közül. Elektromos berendezések között is több típusú fűtőeszköz létezhet. És létezik is. Talán a legkevésbé elterjedtebbek közé tartozik az infrapanel. Ennek működési elve hasonlít magához a Napéhoz. Infrahő sugarakat bocsát ki, ami nem a levegő keringetésére szolgál, hanem a szoba falait, tárgyait és a benne tartózkodó személyeket melegíti fel. Ezek a tárgyak és személyek, amik magukba szívták a hőt, melegítik fel továbbá a szoba levegőjét. Nagy előnye, hogy a hagyományos fűtési rendszerekhez képest alacsonyabb hőfokon is elegendő működtetni. Ahhoz, hogy elérjük a kívánt meleget, mivel a hősugárzás közvetlenül minket melegít fel, tehát közvetlen hőátadás történik. Ennek a jelenségnek köszönhetően spórolhatunk az infrapanel használatával. Mindez részletesebben ott található a futesrendszerek.hu-n.
Felmerülhet kérdésként, hogy megéri-e és mennyire éri meg elektromos berendezéseket használni fűtőtestként, mivel az áram nem mindig az olcsóbb fűtési alternatíva. Azonban az elektromos fűtési rendszer beszerelésével már rengeteget spórolhatunk, ugyanis nincs szükség bonyolultan beszerzendő engedélyekre, a fal megbontására, arra, hogy vezetékeket és csöveket kössünk be és mivel elektromos árammal működik, ezért nem jár károsanyag kibocsátásával, aminek elvezetéséhez nem szükséges kéményt kiépíteni. Egy szakember simán, órák alatt el tudja végezni ezeknek a berendezéseknek a beszerelését. Az infrapaneleket modern, sík kialakításának köszönhetően szinte bárhova fel lehet szerelni. Falra, plafonra, stb. Az infrapanelekről bővebben információt kaphatunk, ha a Fűtésrendszerek oldalán található űrlapot kitöltjük, hiszen ekkor hamarosan egy szakember felveszi velünk a kapcsolatot az eszköz felszerelésével kapcsolatban.
A beszerelésük ajánlott új ingatlan felépítésekor is, vagy mondjuk utólag, mert beüzemelésük nem jár semmi felfordulással. Tehát könnyen “beépíthetők”.
Manapság az elektromos berendezések sokkal megbízhatóbban és precízebben működnek, mint évtizedekkel ezelőtt. Kevés mozgó alkatrészt tartalmaznak, ezért a meghibásodásuk majdhogy lehetetlen. Működésükre pedig több évtizeden keresztül lehet számítani. Kialakításuk ma már a takarékosabb és a környezetünknek is ideálisabb. Azonban, ha még takarékosabbak és környezetbarátabbak szeretnénk lenni, akkor az elektromos berendezéseket összeköthetjük a manapság sokat emlegetett napelemekkel is. Ezáltal még az elektromos áramot is mi termelhetjük ki a fűtésrendszer működtetéséhez.
Ma már rengeteg típusú elektromos berendezés közül lehet válogatni. Például elektromos radiátor és bojler, elektromos törülközőszárító és padlófűtés. Ha azonban mégis a legkevésbé elterjedt, de annál ideálisabb és takarékosabb infrapanel keltette fel az érdeklődésünket, mindenképpen érdemes minél jobban utánuk olvasni. Infrapanelről bővebben a https://futesrendszerek.hu/infrafutes/infrapanelek linken található oldalon lehet jól tájékozódni.